Sunday, 29 April 2012

Większość ludzi to stadne owceGrupy podobnie myślących ludzi tworzą struktury energoinformacyjne - wahadła . Struktury te zaczynają się somodzielnie rozwijać i podporządkowywać swym prawom innych. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mimo woli działają na rzecz wahadeł. 
Wahadło
Energia myśli jest materialna i nie znika bez śladu. Kiedy grupa ludzi zaczyna myśleć podobnie, „fale ich myśli” nakładają się na siebie wzajemnie i w oceanie energii powstają niewidoczne, lecz rzeczywiste struktury ener­go­informacyjne – wahadła. Struktury te zaczynają rozwijać się samodzielnie i podporządkowują ludzi swoim zasadom. Człowiek, który dostał się pod wpływ destrukcyjnego wahadła, traci wolność – staje się trybikiem w dużym mechanizmie. Wahadło „kołysze się” tym bardziej, im więcej ludzi popleczników zasila je swoją energią. Każde wahadło posiada charakterystyczną dla siebie częstotliwość wahań. Na przykład, huśtawkę można rozkołysać, tylko oddziałując z określoną siłą i określoną częstotliwością. Częstotliwość tę nazywamy rezonansową. Jeżeli liczba popleczników wahadła zmniejsza się, jego drgania gasną. Kiedy zwolenników zupełnie brak, wahadło zatrzymuje się i jako byt umiera.
Aby wypompować z człowieka energię, wahadła wykorzystują za punkt zaczepienia jego uczucia i reakcje: oburzenie, niezadowolenie, nienawiść, rozdrażnienie, niepokój, wzburzenie, przygnębienie, podniecenie, rozpacz, strach, litość, przywiązanie, podziw, rozczulenie, idealizację, uwielbienie, zachwyt, rozczarowanie, dumę, zarozumialstwo, pogardę, odrazę, urazę, poczucie obowiązku, poczucie winy i tak dalej.
Główne niebezpieczeństwo dla człowieka, który uległ wpływowi destrukcyjnego wahadła, polega na tym, że wahadło odwodzi swoją ofiarę od tych linii życia, na których człowiek uzyska swoje szczęście. Trzeba uwolnić się od narzuconych celów, w walce za które człowiek odchodzi coraz dalej od swojej drogi.
Wahadło jest w swej istocie egregorem, lecz to nie mówi nam o nim wszystkiego. Pojęcie „egregor” nie oddaje całego kompleksu niuansów współdziałania człowieka z bytami energoinformacyjnymi.


Powyższy fragment pochodzi z książki: Vadima Zelanda Transerfing rzeczywistości

Obojętnie czy mamy do czynienia z ruchem religijnym, polityczną czy społeczną propagandą jak np. globalne ocieplenie, jedynie słuszną wersją "prawdy" na temat 9/11 oraz wieloma innymi rzeczami, zawsze tworzą się struktury wahadła. Im więcej zwolenników ma dane kłamstwo czy manipulacja tym większą siłę ma wahadło które trzyma w zagrodzie stado ludzkich owiec. 

2 comments:

 1. W kontekscie wahadeł, dobrą książką jest "Psychologia tłumu" - Gustaw Le Bon
  W linku poniżej są fragmenty
  http://forum.otworzumysl.com/start/showthread.php?tid=1162

  ReplyDelete
 2. Moim zdaniem jak najwięcej osób powinno zrozumieć jak działa ludzka podświadomość, a najlepsza drogą do tego jest książka Josepha Murphyego pt: "Potęga podświadomości". Poza tym warto się zastanowić czym jest manipulacja i szczęście. Co powinien uczynić człowiek aby być szczęśliwym? Poza wspomnianą książką wiele odpowiedzi można znaleźć w "Przebudzeniu" Anthonyego de Mello.


  Poza tym polecam dwa moje artykuły:

  "Medycyna psychosomatyczna. Czy uczucia mają wpływ na nasze zdrowie?" - http://biegpozdrowie.blogspot.com/2012/05/medycyna-psychosomatyczna-czy-uczucia.html

  "Optymizm, wiara i cuda, które zmienią Twoje Życie" - http://biegpozdrowie.blogspot.com/2012/03/optymizm-wiara-i-cuda-ktore-zmienia.html

  ReplyDelete